شرکت دکتر امینی فرد در همایش علمی مدارس استعدادهای درخشان شهر تهران

شرکت دکتر امینی فرد در همایش علمی مدارس استعدادهای درخشان شهر تهران

دکتر امینی فرد نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر بنا به دعوت ریاست محترم سازمان مدارس استعداد های درخشان کشور جهت بازدید از پروژه های تحقیقاتی دانش آموزان مدارس استعداد های درخشان و سخنرانی در مراسم تقدیر از دانش آموزان برتر، در مدرسه فرزانگان منطقه ۴ تهران حضور یافته و ضمن بازدید از بخش های مختلف و صحبت با دانش آموزان نخبه به ایراد سخنرانی پرداختند.
امینی فرد در آغاز سخنرانی خود ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و نقش آن حضرت در بیداری اسلامی و حوادث پس از کربلا به نقش علم در اسلام و تاکید این دین مبین در جهت علم آموزی مسلمانان پرداخته و بر نقش موثر ایرانیان در گسترش علوم پیش از اسلام و سده های آغازین پس از اسلام تاکید کرده و بیان داشتند که مروج اکثر علوم اسلامی، ایرانیان بوده اند.
دانشگاه جندی شاپور، مدارس نظامیه و بیت الحکمه... نمونه ی از مراکز پرورش دانشجویان در ایران اسلامی بوده است.
ایشان هدف از شکل گیری مدارس استعداد های درخشان در کشور را تربیت و تسهیل شرایط تحصیل نخبگان علمی کشور دانسته و بر ضرورت اصلاح قوانین مرتبط با حمایت همه جانبه دولت و مجلس از فضای علمی و آموزشی کشور تاکید کردند.
وی بر سهم اندک بودجه های آموزشی و پژوهشی کشور، به عکس کشور های توسعه یافته خاطر نشان کرده و خواستار توجه ویژه در این امر مهم شدند.
رئیس مجمع نمایندگان استان با یادآوری قدردانی از نعمات و مواهب نظام در جهت بهره مندی دانش آموزان شهر تهران، با یادآوری وضعیت آموزشی استان پهناور سیستان و بلوچستان با اشاره به کمبود شدید پرسنل، فضاها و تجهیزات آموزشی و بروز حوادث ناگوار بابت کمبودها، خواستار توجه ویژه در ارتقای شاخص‌های آموزشی همه ی مناطق کشور شدند.
نماینده حوزه انتخابیه با اشاره به حمایت های همیشگی مقام معظم رهبری در رشد علوم مختلف، بر پیشرفت علمی کشور در برخی علوم مانند موشک، پرتاب ماهواره، نانوتکنولوژی، انرژی هسته‌ ای، پزشکی...اشاره و خواستار حمایت دولت و مجلس با هدف جهش علمی کشور شدند.
وی ضمن برشمردن نقش موثر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان در حمایت از نخبگان کشور و افزایش بودجه و اعتبارات آموزشی و پژوهشی کشور و نیز ضرورت اصلاح قوانین مرتبط با کنکور و کاهش تب آن تاکید کردند.
ایشان در پایان ضمن بیان ضرورت عدالت آموزشی و وضعیت نامناسب پرسنل، فضاهای آموزشی استان سیستان و بلوچستان اشاره و خواستار رفع مشکلات موجود شدند .