دیدار نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر با معاون وزیر آموزش و پرورش

نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر با معاون وزیر آموزش و پرورش دیدار کرد.    

دکتر محمد نعیم امینی فرد نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر در راستای پیگیری ارتقای شاخص های توسعه آموزشی، افزایش سرانه و تجهیزات آموزشی و نیز دریافت اعتبار تکمیل پروژه های مدارس نیمه تمام، با دکتر رخشانی مهر معاون وزیر و ریاست سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور دیدار و گفتگو کرد.
نماینده ایرانشهر در آغاز این دیدار با اشاره به وضعیت نامناسب و ناعادلانه توزیع پرسنل، فضاها و تجهیزات آموزشی استان، خواستار تخصیص اعتبارات ویژه جهت برون رفت استان از وضعیت موجود شدند.
ایشان بر ضرورت افزایش سهم مشارکت سازمان در احداث مدارس خیرین ساز، تسریع در تکمیل مدارس نیمه کاره مشارکتی با خیرین و فرسوده دارای کد تخریبی، استقرار نمایندگی جنوب استان به مرکزیت ایرانشهر ، افزایش خوابگاه های شبانه روزی، بکارگیری نیروهای بومی مرکز و جنوب استان در سازمان، تخصیص چند پکیج دوربین های مدار بسته مدارس شبانه روزی، خودروی خدمت، سیستم رایانه و.... با هدف مساعدت در ارتقاي شاخص های آموزشی مناطق نه گانه آموزش و پرورش حوزه انتخابیه ایرانشهر شدند.
دکتر رخشانی مهر هم در پایان ضمن تشکر از حضور رئیس مجمع نمایندگان استان در جهت پیگیری مطالبات آموزشی منطقه و حسب درخواست ایشان بر تخصیص 250 میلیون تومان جهت خرید و تامین انواع تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی، سرمایشی و گرمایشی، تخصیص دو دستگاه خودروی خدمت، 40 سیستم رایانه و نیز تخصیص 3 الی 4 میلیارد تومان جهت احداث یک مجتمع آموزشی خاص و مجهز به آخرین فناوری‌های نوین آموزشی به متراژ 3 الی 4 هزار متر در ایرانشهر خبر دادند.
همچنین مقرر گردید در اسرع وقت دو لیست جداگانه از اولویت های مدارس فرسوده با کد تخریبی و مشارکتی خیرین ساز تهیه و جهت تخصیص اعتبار و تکمیل در سال 97 به دفتر ایشان ارسال گردد.
در پایان و حسب تاکید دکتر امینی فرد در راستای ایجاد دبیرخانه دائمی در ایرانشهر، مقرر گردید با همکاری ادارات ذیربط، مقدمات برگزاری اولین همایش خیرین مدرسه ساز در شهریور سال جاری برگزار شود.
در پایان یک مجموعه کامل آمارها، تحلیل های علمی و مستند همراه با راهکارهای مربوط به پرسنل، فضاها و تجهیزات آموزشی که حاصل زحمات جناب آقای مهندس حسینی ریاست محترم آموزش و پرورش ایرانشهر و کارگروه آموزش عمومی دفتر نماینده می باشد، خدمت ایشان تقدیم گردید. جا دارد از زحمات این عزیزان تقدیر به عمل آید.