دیدار مجمع نمایندگان با وزیر بهداشت

  مجمع نمایندگان استان با وزیر بهداشت دیدار کردند.    
صبح امروز بنا به درخواست مجمع نمایندگان استان در راستای پیگیری مطالبات حوزه بهداشت و درمان، جلسه ای با حضور دکتر امینی فرد، مهندس یارمحمدی، مهندس کرد و حاج ایران نژاد با دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل وزارت خانه تشکیل شد.         
در این جلسه که معاون امور مجلس وزارت خانه و دکتر هاشمی شهری ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز حضور داشتند مهمترین مطالبات از زبان امنای مردم مطرح گردید.             
در آغاز این دیدار دکتر امینی فرد با تشکر از خدمات ارزنده وزارت بهداشت و حضور مستمر دکتر هاشمی به استان در جهت ارتقای شاخص های سلامت قدردانی و بر ضرورت رفع موانع موجود توسعه منطقه تاکید کردند.                نماینده ایرانشهر همچنین در این جلسه بر ضرورت تسریع ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه، تخصیص سهمیه ویژه جذب نیروهای تخصصی پزشکی مورد نیاز دانشکده، اعمال سهمیه 30 نفری جذب دانشجوی پرستاری در جهت تامین نیروی مورد نیاز مراکز درمانی، کاهش حد نصاب پذیرش آزمون دستیاری بالینی برای داوطلبان بومی و نیز صدور مجوز قطعی واگذاری پانسیون های شبکه بهداشت چابهار به دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر تاکید کردند.                     مهندس یارمحمدی هم با اشاره به اهمیت حضور نیروهای بلوچ و بومی در مناصب مدیریتی با هدف بهره مندی از ظرفیت همه اقوام ساکن استان و اعتماد سازی و همگرایی بیشتر تاکید کردند. ایشان همچنین خواستار توجه ویژه به بهداشت و درمان مناطق حاشیه شهر زاهدان شدند.                       
حاج ایران نژاد هم با ابراز نا خرسندی از عدم وجود مراکز تخصصی درمانی در جنوب استان، بر ضرورت تسریع در تکمیل بیمارستان تخصصی و مصوب چابهار تاکید کردند. ایشان همچنین بر ضرورت حفظ سرمایه های مردم تاکید و خواستار عدم واگذاری پانسیون های شبکه بهداشت چابهار به زاهدان شدند. نماینده چابهار بر ریشه یابی علت و چرایی مراجعه مردم در جهت دریافت خدمات تخصصی به استان‌های دیگر بجای مرکز استان شده و خواستار تغییر نگاه مدیریت و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مراجعین مرکز و جنوب استان شدند.                
در ادامه مهندس کرد هم با تشکر از خدمات وزارت بهداشت بالاخص طرح تحول سلامت و حضور پزشکان متخصص در ارائه خدمات بهینه درمانی به مردم شهرستان های مرزی خاش و میرجاوه، بر ضرورت صدور مجوز احداث بیمارستان یکصد تخت خوابی دوم خاش و نیز استقرار تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی این دو شهرستان تاکید کردند.                     
در پایان هم دکتر هاشمی ضمن قدردانی از حضور نمایندگان بلوچستان در محل وزارتخانه در جهت پیگیری مطالبات مردم، بر علاقه ویژه خود به استان تاکید و خواستار جذب نیروهای بومی با اعمال سهمیه های ویژه و تخصیص اعتبارات مورد نیاز مراکز درمانی مرکز و جنوب استان با هدف زدودن فقر و محرومیت مضاعف شدند. دکتر هاشمی همچنین از برنامه ریزی انجام شده پس از ماه مبارک رمضان در جهت سفر به استان و افتتاح پروژه های آماده و نیز کلنگ زنی سه بیمارستان تخصصی زاهدان، ایرانشهر و چابهار خبر دادند.